رکسان ورزا، در سال ۱۹۸۵ در یک خانواده ایرانی در سان‌فرانسیسکو امریکا به دنیا آمد و هم‌اکنون ۳۳ ساله است. پدر و مادر رکسان پس از انقلاب به امریکا مهاجرت کردند و او در امریکا متولد شد اما به فارسی صحبت می کند و تا حد زیادی به زبان فارسی مسلط است و از ایران خاطرات خوبی دارد.
تحصیلات اولیه او لیسانس زبان فرانسه است، رشته‌ای که پدر و مادرش علاقه‌ای به آن نشان نمی‌دادند اما خود رکسان می‌گوید حس می‌کرده می‌تواند از آن استفاده زیادی ببرد، استفاده ای که شاید در زمان انتخاب این رشته برایش مبهم بوده اما الان به وضوح برایش کاربردی است. دو کارشناسی ارشد در رشته‌های تجارت بین‌‌الملل و سیاست اقتصاد بین‌الملل هم به او کمک فراوانی می کنند تا با فضای راه اندازی کسب و کارها آشنا شود.

برای آشنایی بیشتر با رکسان و فعالیت‌های او می‌توانید به مقاله‌ای که مدتی قبل در اسمارت لنسر در مورد این بانوی ایرانی منتشر شد، از اینجا مراجعه کنید.

رکسان که هم‌اکنون مدتی است مدیریت مرکز رشد ایستگاه اف در پاریس را برعهده دارد، اخیرا مصاحبه‌ای با شبکه‌ای ایرانی داشت که می‌تواند برای بسیاری از کارآفرینان نوپا، صاحبان ایده و از همه مهمتر بانوان کارآفرین مفید باشد. ویدیوی کامل این مصاحبه را می‌توانید در ادامه‌ی این مطلب مشاهده کنید.