اگر به دنبال یک ایده برای کارآفربنی های در راستای احترام به محیط زیست و به دنبال آن هدیه دادن ، آن هم از نوع منحصربه فرد و در اصل برای جشن سال نو هستید، حتما مقاله زیر را بخوانید.

چند هفته پیش من خبر دلنشین از دو برادر شنیدم  که مطمئناً نمیشه از روی آن ساده گذشت. اگر فکر می کنید این دلپذیری، فقط به خاطر ظاهر آراسته و چشمگیر آنهاست، اشتباه می کنید. چون در برابر ایده بسیار جالب آنها ، نمی شود مقاومت کرد.

خلاقیت و ایده پردازی

Cycled Project یا پروژه بازیافت یا بهتر بگوییم پروژه چرخه حیات!

Cycled Project به عنوان صنایع دستی که در خدمت استفاده دوباره از تایرهای دست دوم قرار دارد.

 

از اینجا است که همه چیز شروع شده است ، و لاستیک های کهنه ، دوباره استفاده شده و زندگی مجددی را در کاربرد های مختلف مانند کمربندها و… دنبال می کنند ، که تولید آنها کاملاً دست ساز است و این موضوع، هدیه منحصر به فرد بودن را به هر قطعه ساخته شده می بخشد.

این ارزش ، واقعیتی دوست داشتنی را به اشتراک می گذارد. همچنین تجدید و باز یافت خلاقانه لاستیک وسایل نقلیه سنگین این اجازه را می دهد، تا به آنها زندگی دوم داده شود. موضوع مورد بحث، استفاده مجدد از موادی که هنوز هم کاملاً قادر به ارائه، کارایی ایمن و راحتی هستند. البته، همراه با یک منفعت محسوس برای محیط زیست و صاحبانش، است.

خوشحالیم که یک نمونه خوب از یک شرکت محلی را به شما ارائه دهیم ، خالقین ایده، دو پسر هستند، که با شور و شوق و فداکاری و اراده بسیار به مفهوم اقتصاد بازیافتی اعتقاد داشتند. هدف آنها تبدیل و استفاده مجدد از تنها عنصر آلاینده بالقوه محیط زیست که در دوچرخه استفاده شده است، یعنی تایر بود .

اگر ، سبک ، اشتیاق و دوستی سازندگان آنرا بیفزاییم ، فکر کردن این که، این پروژه خسته کننده است ، واقعاً کار سختی است!

به نظر شما این ایده در مورد چیست؟

مستقیماً از خالقانش لوکا و سیلویو راجع به کارآفرینی شان پرسیدیم. اجازه دهید تمام جزئیات یک پروژه ای را که خود را در تمام مرزهای ایتالیا معروف کرد معرفی کنیم، پروژه ای که نشان داد در اصول اساسی خود ، به علایقش در احترام به محیط زیست و بازیافت، پایبند است.

آنچه می خوانید گپی کوتاه و دلنشین با این دو برادر ، در مورد استارت آپ دوستدار محیط زیستشان است.

دوچرخه

پروژه بازیافتی چیست؟

بازیافت در Cycled Project ، به عنوان یک ایده ، حدود 4 سال پیش از یک ترکیب عالی دو  نفره ، به عنوان عوامل اصلی وموثر این استارت آپ ،متولد شد.

این ایده با اشتیاق دو برادر به دوچرخه سواری مسابقه ای یا جاده ای جرقه زده شد.

با دانش اینکه کار کردن روی این پروژه روحیه پیگیری لازم دارد. همانند زندگی طولانی در خارج از کشور ، که یک تجربه به ما آموخت ، پشتکار داشتن برای رسیدن به رویاهای شخصی چقدر مهم است.

یک حساسیت قابل توجه ویک عامل موثر، طرز نگاه شخص است. دیدن استفاده بالقوه از یک شی دور ریختنی، که به مرور زمان عملکرد اصلی خود را انجام داده است و آماده دور ریختن یا از بین رفتن است.

ایده استارتاپی با دوچرخه

لوکا و سیلویو عزیز ، می توانید به ما بگویید که کی هستید و چگونه ایده Cycled به وجود آمد؟

ایده Cycled از دهه بیست در شرایطی که حال و هوای ریسک پذیری مان در اوج بود، متولد شد. کشف جهان به ما اثبات کرده است که اگر چیزی را واقعاً بخواهید ، می توانید آنرا بدست آورید! ما حرفه ای بودن را از کسانی که خواستار تعهد و تمایل به انجام کار بودند ، یاد گرفتیم ، لذت بردن از رهایی و احساس کارکردن فراتر از تأمین معاش و درآمد است. همچنین به ارزش های خوش رویی ، شایسته سالاری و یادگیری عملی احترام، بگذاریم. اما مهمتر از همه، ما توانستیم ذهن و دست خود را هماهنگ کنیم. البته، به حداکثر رساندن هر آنچه برای ما پیش آمد ، خواه مادی باشد و خواه فرهنگی.

لوازم تزئینی بازیافتی ما از تایرهای از رده خارج شده می باشد. ما اطمینان حاصل می کنیم که تایرهای دوچرخه و …  به طور کامل و به صورت خلاقانه بازیافت می شود. در نتیجه محصولات منحصر به فرد و جدیدی را طراحی می کنیم. ما حداقلها را برجسته می کنیم. استایل ظریف و برازنده ای  ایجاد می کنیم.  اکسسوریهای بازیافتی ما ، شامل : بند ساعت ، قاب گوشی، دستبند، جا کلیدی، و قاب فلش مموری و … می باشند.

اصول این پروژه چیست؟

Cycled Project ، در واقع (به طور رسمی) ، در اواسط سپتامبر سال 2014 متولد شد ، اما این پروژه ذاتا به عنوان ، کار از خیلی قبل تر شروع شده بود. آغاز این کار در انگلستان از سال 2012 (به عنوان یک شغل دوم تحت کارهای ابتکاری نوآورانه مانند هدایایی خلاقانه برای دوستان) به عنوان یک بازار کوچک و معروف انگلیسی (از فروشگاه های دوچرخه)، آغاز شده بود.

برای بالا آوردن این پروژه به سطح بالاتر و تکمیلی تر ، در ماه مه سال 2014  این تیم تصمیم گرفت به خانه یعنی به PESEGGIA برگردد. در آنجا کلا روشها عوض شد.

و از آن جا که نگرش ما کاملاً تغییر یافته بود. ما تصمیم گرفتیم که موارد دلخواه خود را به ایجاد مشاغل بازیافت و صنایع دستی اختصاص دهیم و همچنین استارت آپ خود را راه بیاندازیم و در بازار ایتالیا نامی برای پروژه خود باز کنیم . البته همیشه این را هم مد نظر داشتیم ، که ارتباط با خارج را هم حفظ کنیم. در آنجا، مشغول تولید کمربند و برند و بسته بندی و توزیع و …. شدیم.

استارتاپ دوست دار محیط زیست

درباره تولید ، چگونه توسعه می یابد؟

تولید در لابراتوار ما انجام می شود و بدون استفاده از فرآیندهای صنعتی یا مکانیکی انجام می شود. برای ایجاد کمربند بازیافتی ما فقط از قیچی های مختلف، دستگاه پانچ ، سوزن و نخ کتان استفاده می کنیم!

پس از اتمام پروسه تولید، آنها با دقت مارک و شماره گذاری می شوند. یک روش قدیمی و سنتی برای ارزش دادن به یک اکسسوری که از قبل مرسوم بوده  که همچنین آن هنر دست را بی نظیر و منحصر به فرد می کند!

کمربند بازیافتی برای چه کسی مناسب است؟

ما برای دوچرخه های جاده ای از لاستیک و تیوبهایی استفاده می کنیم که عرض آن بین 25 تا 35 میلی متر متغیر است ، بنابراین مطابق با سلیقه بازار، چه مردانه و زنانه مناسب است. چه رنگ سیاه و سفید چه صاف یا خط دار، با رنگ ها و نوارهای گوناگون. هنرهای دست ما با مدل لباس های مختلف از ظریف و برازنده گرفته ، تا با شلوار جین و تی شرت و سبک آزاد، که با همه چیزهایی که بین این دو سبک وجود دارد ، پوشیدنی و شیک هستند!

آنها را می توان در بخش های مختلف بازار قرار داد: چه ورزشی مانند دوچرخه سواری و.. چه سبک جوان پسند و خیابانی مثل: پاپ و…، چه سبک ظریف مرتبط با سایر فعالیت های صنایع دستی که تمایل مشتریان با سن بالاتر است  و امکان اقتصادی متوسط دارند.

دوچرخه

چه کسی چه کاری انجام می دهد ؟!

من و برادرم لوکا، با حفظ مراحل کاوش تولید مواد (لاستیک ، تسمه) ، و توزیع محدود ، مجبور شدیم وظایف را تقسیم کنیم. تحقق نهایی واقعی مدل ها تنها مرحله ای است که هر دو با آن سر و کار داریم تا بتوانیم تنوع و جلوه منحصر بفرد هنری به کار بدهیم.

آنچه ما را به سمت صرف زمان ، سرمایه ، کار سوق می دهد این واقعیت است که آنها از ماده ای تشکیل شده اند که قبلاً برای تولیداتی مصرف شده و آلوده شده اند و تقریباً 50 درصد انرژی معادل، برای آماده سازی مجدد نیاز دارد. یعنی ابتدا، بهتر است آن را تبدیل کنیم به چیزی ساده و در عین حال کاربردی .

اقتصاد بازیافتی همیشه یکی از ارزش هایی است که همه ما به آن اعتقاد داریم. به چه روش و همچنین چرا پروژه Cycled ریشه در این اصل بزرگ دارد؟

سفر کردن یک اصل مهم دیگر نیز یاد می دهد، و آن این است، بیشتر از آنچه می توانید انجام دهید ، نخواهید که بگیرید. طبیعت اطراف ما نیز از این اصل مجزا نیست.

از آنجا که سرنوشت برایمان زندگی و رشد کردن رقم زده است ، از افرادی یاد می گیریم که انتظارش را نداریم. استفاده مجدد بخشی از زندگی پدربزرگ و مادربزرگهای ما بود ، در آن زمان شرایط زندگی آنها سخت بود و آنها فرصتی برای خرید مجدد نداشتند ، تنها راه ممکن روش قدیمی تعمیر کردن وسایل از کار افتاده بود یا اینکه کلا، موقع استفاده خیلی بیشتر مراقب بودند که خرابی پیش نیاید.

اقتصاد بازیافتی ، با چنین نام پر سرو صدایی ، چیزی جز کار دستی “استاد هنر”  نیست که با لوازم  تجزیه ناپذیر محیط زیست، در طول زمان، انجام می شود .

با تمرکز بر احترام به محیط زیست و استفاده ازمواد ، تلاشهایی که برای انجام کار با آنها ، انجام می شود.

ایده استارتاپ محیط زیستی

منظور از صنعتگری در سال 2018 چیست؟ منحصر به فرد بودن قطعه بی نظیر ساخته شده، با توجه به کندی روند کار در صنایع دستی این چنینی، چه توجیهی دارد؟

این به معنای رویارویی با واقعیتی است. آنچه امروز ما را به سمت توسعه فناوری بسیار پیشرفته و اقتصاد ضعیف سوق داده است ، از بین رفته است.

این بدان معناست که از یک شی بدون ارزش شروع می کنید ، آن را مطالعه می کنید ، درک می کنید ، اشتباه می کنید و سپس آن را به چیزی جدید ، مفید و پر از ویژگیهای ارزشمند تبدیل می کنید. وقتی طرح اصلی کار دست استاد کار زده می شود، آن شی جدید متولد می شود.  سپس آن را برای دیگران توضیح می دهید تا آن را بفروشید … اما نکته مهم این است که چگونه آن را توضیح داد؟ زیرا ، هیچ کس با نگاه استاد کار به آن کار دستی و صنعت دست نگاه نخواهد کرد! البته در انتها مانند یک کوهنورد بعد از رسیدن به قله کوه،  یک احساس رضایت پر ارزش خواهید داشت.

بعد از فداکاری و تعهد ، زیباترین رضایتمندی هایی که تا به امروز به دست آورده اید چیست؟

مصمم بودن برای رسیدن به قله آن کوه!

آموختن همکاری برادرانه ای که از طریق روشهای مختلف ، شخصیتهای مختلف ، با فداکاری، عرق ریختن و برای یک هدف مشترک برنامه ریزی کردند.

بازیافت لاستیک

آینده اصول بازیافت و استفاده مجدد ، را برای داشتن شغل ، چگونه می بینید؟

اگر با دید عادلانه بنگریم ، بازیافت خلاقانه مفهومی که همه آنها از آن حمایت می کنند اما تعداد معدودی از آن پشتیبانی می کنند. ما آینده ای را تصور می کنیم که استفاده خلاقانه و بهتر از اشیا و به عبارت بهتر،  بازیافت خلاقانه تبدیل به یک موضوع مهم در مدارس شود. همچنین یک محصول رایگان برای همه توسعه دهندگان و یک منبع باز از ابزارها برای ذهن های جوان شود.

از کجا می توان یک کمربند بازیافتی را پیدا کرد؟

می توانید ما را در فروشگاه هایی در ایتالیا پیدا کنید ، همچنین در وب سایت www.cycledproject.com فعالیت  داریم .

ایده پردازی

هدف بعدی؟

در سه ماه اول 2016 ،نگاه ما به خارج از کشور شروع شد و دوباره شروع به رشد کردیم !!!!! من فقط می توانم برای این پروژه که ساخت ایتالیا است ، آرزوی موفقیت می کنم. زیرا که ترکیبی از اشتیاق ، صنایع دستی ، احترام به محیط زیست است. همچنین در پشت آن ، ابتکار و عزمی راسخ برای صعود به قله های موفقیت ایستاده است.

 

 

  • لیست کامل کتاب ها حوزه موفقیت را در اینجا پیدا کنید.
  • برای آشنایی با افراد موفق در حوزه استارتاپ و کسب و کارهای نوپا اینجا را کلیک نمایید.
  • جهت مطالعه ایده های استارتاپی می توانید از طریق این لینک اقدام فرمایید.
  •   شتاب دهنده های بزرگ در حوزه استارتاپی را از اینجا پیدا کنید.
  • دسترسی به مجموعه مقالات حوزه استارتاپی از اینجا.

 

منابع:

sgaialand

rigomma

cycledproject